OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Niedziela 21 maja 2023 r.

„… W czasach, w których żyjemy konieczna jest wielka próba skromności i czystości…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Gościmy w naszej parafii pietę Matki Boskiej Skrzatuskiej, a towarzyszy nam w peregrynacji ks. Andrzej Zaniewski, asystent Akcji Katolickiej w naszej diecezji oraz dyrektor Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Do wtorku włącznie o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie, które rozpoczynać będziemy nabożeństwem majowym, a kończyć Apelem Jasnogórskim. Dzisiaj zapraszam młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania i dzieci (zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne z rodzicami), w poniedziałek zapraszam Róże Różańcowe, Apostolat Dobrej Śmierci, Rodziny przyjmujące obraz Matki Boskiej Pielgrzymującej, a we wtorek Akcję Katolicką, Caritas i Krąg Biblijny. W środę wracamy do porządku zwykłego, czyli nabożeństwo majowe o godz. 16.30. O godz. 17.00 swoją rocznicę będą obchodziły dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pierwszą Komunię świętą.

2. Gościmy w naszej parafii zespół katolicki z Białorusi „Ad Dei Gloriam” – Głos prawdziwy z Białorusi, który oprócz animacji w czasie Mszy świętych da koncert po Mszy świętej o godz. 10.30 (ok. 11.30). Zapraszamy serdecznie.

3. W dniu wczorajszym dzieci naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą. Dziękuję wszystkim za piękną organizację tej uroczystości. Zapraszam serdecznie do udziału w białym tygodniu.

4. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów; Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w środę, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek, 26 maja, św. Filipa Neri, prezbitera.

6. W najbliższą sobotę, 27 maja, w sanktuarium w Skrzatuszu odbędzie się Diecezjalny Dzień Dziecka, na który zapraszam serdecznie wszystkie dzieci. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

7. Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w tym roku 15 czerwca b.r., którego udzieli biskup Zbigniew Zieliński. Kandydaci mają swoją próbę w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

10. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.