OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 4 czerwca 2023 r.

„… Głośne nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i miłość Boga w Świętej Eucharystii miejcie zawsze przed waszymi oczyma…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Dzisiaj liturgię Mszy świętej ubogaca strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Za tydzień ponownie będziemy mogli podziwiać naszą orkiestrę.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. rozmowa z arcybiskupem Georgiem Gänsweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

4. Zapraszam każdego dnia na nabożeństwa czerwcowe o godz. 16.30.

5. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z nabożeństwem czerwcowym o godz. 16.30, różaniec zostanie odmówiony po Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 5 czerwca, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Natomiast w czwartek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji przebiega jak zwykle – ul. Wojska Polskiego, Targowa i Bolesława Chrobrego. Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku z wyjątkiem pierwszego ołtarza, który zbudują członkowie Akcji Katolickiej. W Rusowie Msza święta o godz. 14.00 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam grupy duszpasterskie, młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność. Już dzisiaj serdecznie proszę o zorganizowanie grupy dzieci idących w procesji, szczególnie pierwszokomunijnych i rocznicowych. Każdego dnia, przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

7. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński udziela wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca 2023 r. wstrzemięźliwości od pokarmów
mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy, zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

9. Kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy mają przyjąć go 15 czerwca z rąk biskup Zbigniewa Zielińskiego mają swoją próbę w najbliższy piątek o godz. 18.00 w kościele.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Piotr WOJTASIAK, kawaler, zamieszkały w Szczecinie
i Izabela KROPIŃSKA, panna, zamieszkała w Szczecinie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.