OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 11 czerwca 2023 r.

„… Znoś chętnie braki innych, jeżeli chcesz, by inni znosili twoje…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, podobnie jak w zeszłą niedzielę, liturgię Mszy świętej ubogaca strażacka orkiestra dęta „Morka” pod batutą naszego organisty Waldemara Tomonia, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odprawiamy je o godz. 16.30, przed Mszą świętą. Do środy włącznie będzie procesja wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała. Zapraszam rodziców z dziećmi, szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w środę 14 czerwca, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; w piątek, 16 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych); w sobotę, 17 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Za wykonanie ołtarzy: I. Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym i Kręgom Rodzin Pielgrzymującego Obrazu NMP; II. Państwu Zając przy Ośrodku Wczasowym Janosik; III. Państwu Jabłońskim, Żymańczyk i Pączek przy Ośrodku Wczasowym Lazur oraz IV. Członkom Caritas Parafialnej. Dziękuję pani katechetce Elżbiecie Kamińskiej oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie dzieci do procesji z Najświętszym Sakramentem, jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z Ustronia Morskiego, Kukinii i Rusowa oraz gościom z jednostki Ustroń Nierodzim i Centrum, niosącym chorągwie, Orkiestrze Morka, panu organiście Waldemarowi, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz panom zbierającym kolektę.

6. W najbliższy czwartek (15 czerwca) o godz. 17.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzieli biskup ordynariusz naszej diecezji Zbigniew Zieliński. W związku z tym proszę o wyrozumiałość i pozostawienie wolnych ławek kandydatom i ich rodzinom. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia odbędzie się wyjątkowo o godz. 16.00.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Po odnowieniu ławek i klęczników przyszedł czas na odnowienie bocznych drzwi do kościoła.

8. Za tydzień, w niedzielę, po Mszach świętych będą zbierane do puszek ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram. Na Facebooku umieściliśmy premierę spektaklu muzycznego „Krzyż – nadziei dobrej znak” wystawionego w maju w naszym kościele przez diakonię muzyczną.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Adrian SZCZEŚNIAK, kawaler, zamieszkały w Kostrzynie nad Odrą
i Dominika Apolonia TOMOŃ, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.