OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2 lipca 2023 r.

„… To co uświęca to nie cierpienie, ale cierpliwość…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy misjonarza z Czadu, kapucyna ojca Pawła Kubiaka, który dzieli się z nami świadectwem o pracy na misjach. Po mszach świętych prowadzi kwestę na rzecz pracy misyjnej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. o wymarzonych parafiach proboszczów i o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie, i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje. Są także widokówki (nowe wzory): nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł. Są do nabycia również nasze parafialne kalendarze na rok 2024, również w cenie 10 zł.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 3 lipca, święto św. Tomasza, Apostoła; w czwartek (6 lipca) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę (8 lipca) wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek i piątek (6 i 7 lipca) na terenie naszej parafii odbędzie się Ewangelizacja Nadmorska. To czas spotkań i głoszenia Ewangelii i orędzia miłosierdzia Bożego. Będzie też czas na adorację w kościele. Zapraszamy serdecznie.

6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

7. W piątek (7 lipca) w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem. Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 16.30 do Mszy świętej o godz. 19.00.

8. Za tydzień w niedzielę (9 lipca) po mszach świętych będzie kwestował na budowę kościoła w Podczelu – proboszcz Marcin WOLANIN, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Podczelu.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Zapraszam do zaangażowania się w działalność grup duszpasterskich. Zapraszam szczególnie chłopców do służenia przy ołtarzu.

13. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

14. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

15. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista, na którą możemy się wpisywać.

16. W ramach 57 Międzynarodowego Festiwalu Organowego w naszym kościele odbędą się koncerty 11 i 17 lipca oraz 1 sierpnia. Organizatorami koncertów są Gmina Ustronie Morskie i Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim oraz Sołectwo Ustronie Morskie i indywidualni darczyńcy. Wstęp wolny. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości, w tym kapłanów. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.