OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6 sierpnia 2023 r.

„… Jeżeli chcemy, by świat mówił o nas, stańmy się świętymi…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszach świętych, zgodnie z zapowiedzią odbędzie się zbiórka na chleb św. Antoniego, na cele Caritas parafialnej.

2. Trwa 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział proboszcz – ks. Arkadiusz z grupą diakonii muzycznej „Tyle Dobrego”. Zapewniają o modlitwie w naszej intencji. Towarzyszymy im również naszą modlitwą. W Gnieźnie odwiedził pielgrzymów biskup ordynariusz Zbigniew Zieliński.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o prześladowaniach Kościoła katolickiego w Nigerii, braku reakcji tamtejszych władz oraz dynamicznym rozwoju katolicyzmu w tym kraju. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

4. Za tydzień, w niedzielę 13 sierpnia, liturgię Mszy świętej będzie ubogacała strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych.

5. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (8 sierpnia) wspomnienie św. Dominika, biskupa; w środę (9 sierpnia) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek (10 sierpnia) święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w piątek (11 sierpnia) wspomnienie św. Klary, dziewicy.

6. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę, które zostaną wyczytane podczas nabożeństwa.

7. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej.

8. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

12. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.