OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpnia 2023 r.

„… Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą…” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym liturgię Mszy świętej ubogaca strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych.

2. Dziś kończy się 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bierze w niej udział proboszcz – ks. Arkadiusz wraz z przedstawicielami diakonii muzycznej „Tyle Dobrego”. Zapewniają o modlitwie w naszej intencji. Towarzyszymy im również naszą modlitwą. Na Górce Przeprośnej odwiedził pielgrzymów biskup Krzysztof Zadarko, który będzie brał udział wraz z nimi we Mszy świętej na błoniach na Jasnej Górze.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. podsumowanie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie – wielkiego wydarzenia, w którym uczestniczył papież Franciszek i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (14 sierpnia) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona diecezji; we wtorek (15 sierpnia) uroczystość wniebowzięcia NMP; tego dnia zapraszamy na Msze święte według planu niedzielnego czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a o 14.00 w Rusowie. W poniedziałek o godz. 20.15 Msza święta w Sianożętach w Wigilię Uroczystości. Błogosławieństwo kwiatów i ziół na każdej Mszy świętej. Zapraszamy. Taca tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie katedry w Koszalinie. W czwartek (17 sierpnia) wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

5. Dzień 15 sierpnia będzie obchodzony w tym roku jako dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński prosi, aby tego dnia po Mszach świętych zorganizować w parafiach zbiórkę funduszy, które za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

6. We wtorek będziemy gościli w naszej parafii męskie trio wokalne z Mińska na Białorusi działający przy parafii salezjańskiej pw. św. Jana Chrzciciela.

7. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę, które zostaną wyczytane podczas nabożeństwa.

8. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna tego dnia po Mszy świętej.

9. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

11. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy po Mszach świętych przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

14. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

15. Policjanci z Wydziałów Prewencji ostrzegają przed oszustwami metodą „na pracownika socjalnego”, „na policjanta”, „na wnuczka” czy też „na pracownika banku”. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie angażują osób postronnych do udziału w policyjnych akcjach i nie odbierają pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się od razu rozłączyć i natychmiast zawiadomić o tym Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.