OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20 sierpnia 2023 r.

„… Rób to co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę. On cię nie oszuka, jeśli pracujesz dla Niego…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, którzy podczas Eucharystii dzielą się świadectwem, a po Mszach świętych przeprowadzą kwestę na rzecz utrzymania Seminarium.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. „Produkt katolickopodobny” – o tym, dlaczego wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (21 sierpnia) wspomnienie św. Piusa X, papieża; we wtorek (22 sierpnia) wspomnienie NMP Królowej; w czwartek (24 sierpnia) święto św. Bartłomieja, Apostoła; w sobotę (26 sierpnia) Uroczystość NMP Częstochowskiej.

4. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę, które zostaną wyczytane podczas nabożeństwa.

5. W czwartek od godz. 18.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna po Mszy świętej. Tego dnia po Mszy wieczornej Grupa teatralna „Edmundi” z DPS ze Skoczowa wystąpi z pantomimą ewangelizacyjną. Zapraszamy.

6. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

10. Porządek Mszy świętych w sezonie: w tygodniu Msze święte odprawiane są o godz. 9.00 i 19.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00, a w Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach (Msza niedzielna) w sobotę o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.