OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 września 2023 r.

„… W trudnościach i w walce nie zapominaj nigdy, że mamy przygotowaną wielką nagrodę w niebie…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o duchowych potrzebach i oczekiwaniach młodzieży oraz o tym, jak zaspokajać w duszpasterstwie i na szkolnych lekcjach religii i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł. A także płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”. Ofiary są przeznaczone na cele parafii.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (8 września) święto Narodzenia NMP.

3. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w najbliższy wtorek (5 września) o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców oraz grono pedagogiczne.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. W związku z Nowenną różaniec będzie rozpoczęty po Nowennie, a dokończony po Mszy świętej.

5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo.

6. W sobotę (9 września) o godz. 13.00 Msza święta dożynkowa, na którą zapraszamy serdecznie w imieniu Urzędu Gminy.

7. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

8. 16 i 17 września (sobota i niedziela) odbędą się diecezjalne uroczystości odpustowe w Skrzatuszu: w sobotę czuwanie młodzieży, a w niedzielę dla wszystkich chętnych. Z naszej parafii wyrusza diakonia muzyczna z przedstawicielami naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcam do udziału – plan jest wywieszony w gablocie.

9. 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to dla naszej parafii uroczystość i odpust, zapraszam na godz. 17.oo na Mszę świętą odpustową.

10. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Sanktuarium w Skrzatuszu. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 17.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

14. UWAGA!!! Porządek Mszy świętych w tygodniu o godz. 17.00. W niedzielę o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, a w Rusowie o godz. 12.00. Dokładna rozpiska w gablotach, na tablicach informacyjnych oraz na stronach internetowych.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.