OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24 września 2023 r.

„… Prawdziwą zemstą katolika jest przebaczenie i modlitwa za osobę, która nas obraża…” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (27 września) wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;; w czwartek (28 września) wspomnienie św. Wacława, męczennika; w piątek (29 września) świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę (30 września) św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek od godziny 16.00 możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Mszy świętej na spotkanie Akcji Katolickiej.

5. Spowiedź święta przed Mszą świętą.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

8. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

10. W najbliższą niedzielę nasza Caritas parafialna organizuje zbiórkę na rzecz chorej Leny Mazurek. Lenka ma 5 października wyznaczoną operację w Dallas (tylko tam może się odbyć). Prosimy w imieniu jej mamy o pomoc.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.