OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12 listopada 2023 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach świętych przeprowadzona będzie przez członków naszych grup duszpasterskich zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Serdecznie dziękuję za zorganizowanie i obecność we Mszy świętej w naszej świątyni 11 listopada w 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę władzom samorządowym, Gminie i Sołectwu w Ustroniu Morskim, pocztom sztandarowym Wojska Polskiego, OSP, Szkoły Podstawowej, Orkiestrze Dętej „Morka” oraz wszystkim uczestnikom obchodów.

3. Polecam Gościa Niedzielnego, znajdziemy tam m.in.: warto dowiedzieć się, którzy święci patronują w Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę i wiele ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii oraz u członków naszych grup duszpasterskich, przy wyjściu z kościoła magnesy oraz kalendarze parafialne na rok 2024 w cenie 10 zł oraz kalendarze diecezjalne.

4. Wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w dni powszednie (oprócz niedzieli) o godz. 16.3o. W Rusowie wyczytywanie wypominek i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.oo. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (13 listopada) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski; w piątek (17 listopada) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; sobotę (18 listopada) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

6. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również po Eucharystii na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Obecnie wstawimy nowe drzwi z witryną w kruchcie naszej świątyni.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Jest również umieszczony na stronach internetowych link do wirtualnego spaceru po naszym kościele – zapraszamy do odwiedzin.

11. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania (według wymogów w naszej diecezji to uczniowie klas VIII szkoły podstawowej oraz I szkoły ponadpodstawowej). Przypominam, że sakrament bierzmowania jest wymagany Prawem Kanonicznym dla rodziców chrzestnych.

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.