OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2023 r.

„… Pan pomnaża dobro tym, którzy Mu służą …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Adwent, to czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam od poniedziałku do piątku na Msze święte roratnie o godz. 17.00 zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych. Dla dorosłych przygotowane będą świece cerkiewne.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. Dobro potrzebuje reklamy, o tym jak pomagać niepełnosprawnym i wiele innych ciekawych artykułów. Są również widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł oraz albumy z fotografiami bazyliki kołobrzeskiej w cenie 50 zł.

3. W ostatni czwartek zakończyliśmy odprawianie nabożeństw wypominkowych. Na 1175 rodzin przyjmujących wizytę duszpasterską, wróciło 195 kartek wypominkowych (16,6%). Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane – Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (7 grudnia) wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w związku z uroczystością nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. Po nowennie do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30 zostanie odmówiony przez wspólnotę różaniec i zakończony po Mszy świętej.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. W najbliższy czwartek zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

8. Proszę o zgłaszaniu się osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Wstawiliśmy nowe drzwi z witryną w kruchcie naszej świątyni, a także samozamykacz, który sprawdza się szczególnie w okresie grzewczym oraz drzwi boczne z uchwytami. W najbliższym czasie będzie postawiony nowy krzyż misyjny. Przypominamy, że nasza świątynia jest ogrzewana. Jeśli są osoby, rodziny lub wspólnoty, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny. Dziękuję również naszej Akcji Katolickiej oraz innym członkom grup duszpasterskich za piękną dekorację adwentową i prace po wstawieniu drzwi.

10. U członków Caritas parafialnej w kruchcie kościoła są do nabycia duże i małe świece (20,00 zł i 10,00 zł) – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Jest również możliwość nabycia poświęconych opłatków na stół wigilijny (ofiary są przeznaczone na bieżące dzieła parafii).

11. Za tydzień Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, a po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii – Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych), Diakonii Muzycznej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Caritas, Apostolstwie Dobrej Śmierci, Kręgach Rodzin przyjmujących Obraz Matki Bożej Pielgrzymującej, Kręgu Biblijnym. Bliższe informacje u Proboszcza parafii. Czekamy na Was.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.