OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 24 grudnia 2023 r.

„… Nie traćcie czasu, czyńcie dobro i to wiele dobra, a nie będziecie nigdy żałowali, żeście je uczynili …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 9.00., 10.30 i 17.oo. Wigilia Bożego Narodzenia jest Mszą z Uroczystości. Msze święte Pasterskie (Pasterki) odprawione będą w następującym porządku: o godz. 21.00 w kościele w Ustroniu Pasterka dedykowana dla dzieci i młodzieży oraz rodzin, proszę by dzieci przyszły z dzwonkami i innymi instrumentami, których użyjemy w czasie Hymnu Chwała na wysokości Bogu. Zachęcam też, by dzieci przebrały się za pasterzy, aniołki. W Rusowie Pasterka o godz. 22.00. O 24.00 główna Pasterka w kościele w Ustroniu Morskim. Zapraszam serdecznie (ofiary zbierany podczas kolekty przeznaczone są w 25% na Fundusz Ochrony Życia). 25 grudnia (pierwszy dzień świąt) i 26 grudnia (drugi dzień świąt) Msze święte jak w każdą niedzielę.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. audiobook, zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytanie: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia i wiele innych ciekawych artykułów. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne na rok 2024.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

5. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, udziela w dniu 29 grudnia 2023 r. wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom aktualnie przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej. Możemy tam znaleźć w kalendarzu wolną intencję w czasie rzeczywistym. Jest też link umożliwiający złożenie ofiary. Zachęcam do korzystania.

7. U członków Caritas parafialnej w kruchcie kościoła są do nabycia jeszcze poświęcone opłatki na stół wigilijny (ofiary są przeznaczone na bieżące dzieła parafii).

8. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. W ostatnim czasie odnowiliśmy drzwi w kruchcie oraz ustawiliśmy nowy krzyż misyjny. Przypominamy, że nasza świątynia jest ogrzewana. Jeśli są osoby, rodziny lub wspólnoty, które chciałyby wspomóc parafię w dofinansowaniu opłat za zużycie gazu, to będę ogromnie wdzięczny. Kieruję także moje podziękowania członkom Duszpasterskiej Rady Parafialnej i pani sołtys za przygotowanie dekoracji świątecznej. Dziękuję za podarowane choinki, a druhom Ochotniczej Straży Pożarnej za ich ustawienie.

9. W czwartek w naszej świątyni uczniowie Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim, wystawiły pod kierunkiem katechetki pani Elżbiety Kamińskiej piękne Jasełka Bożonarodzeniowe, za co serdecznie im dziękuję. Natomiast w piątek odwiedziłem chorych z Najświętszym Sakramentem, a towarzyszyła mi młodzież składając podopiecznym życzenia świąteczne i wręczając kartki wykonane przez dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

10. W naszej parafii w najbliższą środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Plan odwiedzanych rodzin podam w pierwszym i drugim dniu świąt Bożego Narodzenia.

11. W ostatnim czasie nasza bardzo aktywna Caritas parafialna rozwiozła obfite paczki świąteczne ponad dwudziestu najbardziej potrzebującym w naszej gminie.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaproszenia na spotkania opłatkowe: Gminie Ustronie Morskie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Ustroniu Morskim, w Rusowie i Kukinii, a także członkom Koła Związku Żołnierzu Wojska Polskiego.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.