OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 31 grudnia 2023 r.

„… Nasze życie jest w rękach Pana, który jest Dobrym Ojcem. On wie do kiedy ma nas zachować …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, ale również to ostatni dzień roku kalendarzowego. Przed Mszą o godz. 10.30 zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.

2. Jutro (w poniedziałek 1 stycznia) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym.

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godzinie 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

4. W czwartek od godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska więc w sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.

5. W związku z pierwszym piątkiem miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedziłem przed świętami Bożego Narodzenia, w związku z tym następna wizyta u chorych odbędzie się w pierwszy piątek lutego.

6. W najbliższą sobotę (6 stycznia) obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte w porządku niedzielnym. Poświęcimy też kredę i kadzidło. Od dzisiaj można nabyć u członków naszych wspólnot w kruchcie kościoła zestawy z kredą, kadzidłem i węgielkiem. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii. Tego dnia o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych. Proboszcz parafii konkatedralnej w Kołobrzegu zaprasza na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się po Eucharystii o godz. 11.30.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Zapraszam na stronę internetową naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualności. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

9. W naszej parafii 27 grudnia rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Istnieje również okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

wtorek (2 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Wojska Polskiego blok numer 21.

środa (3 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Nadbrzeżna, Jantarowa, Targowa, Bogusława XIV i Ku Słońcu.

czwartek (4 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste.

piątek (5 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Wiejska w Ustroniu Morskim, numery parzyste.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Dotyczy to również rodzin, które przeprowadziły się do naszej parafii. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych. Witam serdecznie drogich parafian oraz gości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.