OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 7 stycznia 2024 r.

„…Jeżeli chcemy, by dobrze się miały nasze duchowe i materialne interesy, dbajmy najpierw, by przede wszystkim szły dobrze interesy Boże…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy Okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy śpiewane są zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego).

2. Polecam nowego Gościa Niedzielnego, a w nim o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach, o znaczeniu szkolnej katechezy i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Dziękuję serdecznie za uświetnienie wczorajszej uroczystości Objawienia Pańskiego o godz. 17.00 oraz koncert świąteczny Diakonii Muzycznej naszej parafii TYLE DOBREGO i Strażackiej Orkiestrze dętej MORKA.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

6. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (8 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery parzyste (prawa strona w kierunku Sianożęt).

wtorek (9 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Rolna w Ustroniu Morskim, numery nieparzyste (lewa strona w kierunku Sianożęt) i ul. Turystyczna.

środa (10 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Górna 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 19 i 29.

czwartek (11 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Górna 1, 3, 4, 5, 6 i Wspólna.

piątek (12 stycznia) nie ma kolędy

sobota (13 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Górna 31, 32, 43, 45 i 47 oraz ul. Osiedlowa nr 1, 3 i 5 oraz bloki nr 2, 2A, D i E.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

8. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

9. 11 stycznia (czwartek) po Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej, natomiast 14 stycznia (niedziela) W Gminnym Ośrodku Kultury w Ustroniu Morskim o godz. 18.30 odbędzie się Koncert Noworoczny.

10. Pragnę serdecznie podziękować za życzenia urodzinowe oraz wiele ciepłych słów. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Dziękuję parafianom i grupom duszpasterskim za życzenia urodzinowe, za msze święte w mojej intencji. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.