OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 21 stycznia 2024 r.

„…Jeżeli chcecie, by wasze życie było radosne i spokojne, musicie starać się żyć w Łasce Bożej…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Zachęcam do szczególnego wyeksponowania Pisma Świętego w naszych domach.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, który podejmuje temat opieki nad seniorami oraz jak zorganizowane jest wsparcie dla takich osób i wiele innych ciekawych artykułów. Są również kalendarze parafialne na rok 2024.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (24 stycznia) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek (25 stycznia) święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w piątek (26 stycznia) wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

4. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

5. W czwartek od godziny 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. W związku z trwającą wizytą duszpasterską, proszę w ważnych oraz losowych sprawach o kontakt telefoniczny.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Również za ofiary składane do skarbony – Anioła przy szopce betlejemskiej.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (22 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Klonowa i ul. Świerkowa.

wtorek (23 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Topolowa i ul. Marynarki Wojennej.

środa (24 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Geodetów, ul. Ogrodowa, ul. Graniczna i ul. Spokojna.

czwartek (25 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Łąkowa, ul. Okrzei, ul. Wolności i ul. Kościuszki.

piątek (26 stycznia) od godz. 15.00 – ul. Kolejowa.

sobota (27 stycznia) od godz. 10.00 – Sianożęty – ul. Kwiatowa.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.