OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28 stycznia 2024 r.

„…Każde dobro uczynione przez innych za naszą przyczyną powiększy naszą chwałę w Raju…” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi pozytywnie o kolędzie i czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej? i wiele innych ciekawych artykułów. Są również kalendarze parafialne na rok 2024.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (31 stycznia) wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera; w piątek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, podczas Mszy świętej będzie błogosławieństwo świec oraz zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

3. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami można wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu lub na tackę.

4. W czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Zapraszam. W związku z trwającą wizytą duszpasterską, proszę w ważnych oraz losowych sprawach o kontakt telefoniczny.

5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00. Po Mszy świętej spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Również za ofiary składane do skarbony – Anioła przy szopce betlejemskiej.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

11. Trwają prace wstępne dotyczące remontu czternastowiecznego kościoła w Rusowie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości ok. 500 tysięcy złotych. Zwracam się do drogich parafian z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu wkładu własnego w wysokości 10 tysięcy złotych, co jest warunkiem otrzymania dotacji. Możemy to uczynić również bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem ofiara na kościół w Rusowie (numer konta m.in. na stronie internetowej parafii oraz w gablotach na ogłoszeniach i intencjach.

12. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Już dzisiaj dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (29 stycznia) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Olszyńska i Wichrowe Wzgórze oraz Olszyna.

wtorek (30 stycznia) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Malechowska.

środa (31 stycznia) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Lotnicza.

czwartek (1 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Bursztynowa, ul. Chabrowa, ul. Handlowa i ul. Kołobrzeska (w Sianożętach).

piątek (2 lutego) od godz. 15.00 – Sianożęty – ul. Plażowa, ul. Północna, ul. Różana, ul. Wczasowa i ul. Wrzosowa.

sobota (3 lutego) od godz. 10.00 – Rusowo kolonie od strony Kukinii.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.