OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego 2024 r.

„…Staraj się zawsze zmniejszać liczbę nieprzyjaciół, a pomnażać przyjaciół i czynić wszystkich przyjaciółmi Jezusa Chrystusa..” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi doradzamy, jak rozpoznać i rozwinąć powołanie? i wiele innych ciekawych artykułów. Są również kalendarze parafialne na rok 2024.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (5 lutego) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; we wtorek (6 lutego) wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w sobotę (10 lutego) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godzinie 16.30 zostanie poprowadzony przez tę wspólnotę różaniec.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji. W związku z trwającą wizytą duszpasterską, proszę w ważnych oraz losowych sprawach o kontakt telefoniczny.

5. W następną niedzielę (11 lutego) przypada Światowy Dzień Chorego we wspomnienie NMP z Lourdes. Osoby przewlekle chore, które w ostatnim czasie nie przyjmowały sakramentu namaszczenia chorych, będą mogły go w czasie Eucharystii o godz. 9.00 przyjąć; proszę wypisać na kartce Imię i Nazwisko oraz adres zamieszkania.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. Trwają prace wstępne dotyczące remontu czternastowiecznego kościoła w Rusowie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości ok. 500 tysięcy złotych. Zwracam się do drogich parafian z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu wkładu własnego w wysokości 10 tysięcy złotych, co jest warunkiem otrzymania dotacji. Możemy to uczynić również bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem ofiara na kościół w Rusowie (numer konta m.in. na stronie internetowej parafii oraz w gablotach na ogłoszeniach i intencjach.

11. Kończy się w tym tygodniu wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (5 lutego) od godz. 15.00 – Rusowo (od Kukinii do Krzyża).

wtorek (6 lutego) od godz. 15.00 – Rusowo (od krzyża w stronę kościoła i dalej).

środa (7 lutego) od godz. 15.00 – Kukinka.

czwartek (8 lutego) od godz. 15.00 – Kukinia (prawa strona od Ustronie Morskiego).

piątek (9 lutego) od godz. 15.00 – Kukinia (lewa strona od Ustronie Morskiego).

sobota (10 lutego) od godz. 15.00 – Gwizd.

Ogromna moja prośba, by zgłaszały się osoby, które zamieszkały od niedawna w Ustroniu Morskim, bym mógł założyć kartotekę parafialną. Proszę również mieszkańców ul. Zachodniej w Ustroniu Morskim o zadeklarowanie przyjęcia wizyty duszpasterskiej. Rodziny, które chcą przyjąć kolędę w innym terminie niż wyznaczony też bardzo proszę o zgłoszenie.

12. W naszej parafii w tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony przez biskupa seniora Edwarda Dajczaka 13 czerwca. Proszę by zgłaszały się do mnie osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.