OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 lutego 2024 r.

„…Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich…” – św. Jan Bosko

1. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Chorego we wspomnienie NMP z Lourdes. Osoby przewlekle chore, które w ostatnim czasie nie przyjmowały sakramentu namaszczenia chorych, będą mogły go przyjąć w czasie Eucharystii o godz. 9.00; proszę wypisać na kartce Imię i Nazwisko oraz adres zamieszkania.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się w tym tygodniu Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu i wiele innych ciekawych artykułów. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem. Są również wyłożone kalendarze parafialne na rok 2024 (ofiara według uznania).

3. Najbliższa środa (14 lutego) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy tego dnia Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Ten dzień obchodzony jest w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencjach ważnych dla czasów współczesnych, takich jak pokój oraz solidarność z Ukrainą. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 9.oo i 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 18.30. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

4. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 17.00, czyli o 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Najbliższy piątek przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. W przyszłą niedzielę zebrane ofiary są przeznaczone na budowę kościołów.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. Trwają prace wstępne dotyczące remontu czternastowiecznego kościoła w Rusowie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości ok. 500 tysięcy złotych. Zwracam się do drogich parafian z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu wkładu własnego w wysokości 10 tysięcy złotych, co jest warunkiem otrzymania dotacji. Możemy to uczynić również bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem ofiara na kościół w Rusowie (numer konta m.in. na stronie internetowej parafii oraz w gablotach na ogłoszeniach i intencjach.

11. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W następną niedzielę postaram się podsumować kolędę. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Bardzo serdecznie proszę rodziny, które z różnych powodów nie miały okazji spotkać się ze mną w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby się spotkać, o kontakt w zakrystii lub telefonicznie.

12. W naszej parafii w tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony przez biskupa seniora Edwarda Dajczaka 13 czerwca. Proszę by zgłaszały się do mnie osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.