OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca 2024 r.

„… Postaraj się zawsze działać w oparciu o wiarę a nie z przypadku, lub dla względów ludzkich …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi podjęty jest temat dobrej spowiedzi; o tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia i wiele innych artykułów. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem. Są również wyłożone kalendarze parafialne na rok 2024 (ofiara według uznania).

2. W tym tygodniu obchodzimy w poniedziałek (4 marca) święto św. Kazimierza, Królewicza. Za tydzień przypada Niedziela Laetare (radości) od słów Antyfony na wejście „Raduj się, wesel się Jerozolimo”

3. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

4. W czwartek o godzinie 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe. Po Mszy świętej otwarta kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Kręgu Biblijnego, które ma charakter otwarty, a rozważamy liturgię Słowa na najbliższą niedzielę.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękuję za przygotowanie w ostatni piątek rozważań i animację muzyczną diakonii muzycznej naszej parafii „Tyle Dobrego” i sympatykom. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotowuje Caritas naszej parafii, za co im już dzisiaj serdecznie dziękuję.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

7. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Istnieje możliwość zamówienia Mszy świętej ze strony internetowej korzystając z linku umieszczonego na stronie głównej.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Trwają prace wstępne dotyczące remontu czternastowiecznego kościoła w Rusowie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości ok. 500 tysięcy złotych. Zwracam się do drogich parafian z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu wkładu własnego w wysokości 10 tysięcy złotych, które już w ubiegłym tygodniu przelałem. Możemy to uczynić również bezpośrednio na konto parafialne z dopiskiem ofiara na kościół w Rusowie (numer konta m.in. na stronie internetowej parafii oraz w gablotach na ogłoszeniach i intencjach).

10. W naszej parafii w tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony przez biskupa seniora Edwarda Dajczaka 13 czerwca. Proszę by zgłaszały się do mnie osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu.

11. Od przyszłej niedzieli członkowie Caritas Parafialnej rozprowadzać będą małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach 3 – 10 października b.r.

13. W V Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca) w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które do środy włącznie (20 marca) poprowadzi wspólnota Ewangelizacyjna „KOINONIA JAN CHRZCICIEL” z Błotnicy. Poprowadzi rekolekcje dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.