OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2024 r.

„… Pracuj dla Pana. Co dotyczy ciebie na tym świecie jest kwestią chwili. Niebo odpłaci ci wszystko …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj przypada Niedziela Laetare (radości) od słów Antyfony na wejście „Raduj się, wesel się Jerozolimo”.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi przeczytamy o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz w wielkopostnej szkole modlitwy o rozproszeniach i wiele innych artykułów. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem. Są również wyłożone kalendarze parafialne na rok 2024 (ofiara według uznania).

3. W środę zapraszam o godz. 16.30 na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej otwarta jest kancelaria parafialna. Zapraszam również na spotkanie Kręgu Biblijnego, które ma charakter otwarty, a rozważamy liturgię Słowa na najbliższą niedzielę.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękuję za przygotowanie w ostatni piątek rozważań przez Caritas naszej parafii. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotują dzieci i młodzież z naszej szkoły podstawowej pod opieką katechetki pani Elżbiety Kamińskiej, za co im już dzisiaj serdecznie dziękuję.

6. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Trwają prace wstępne dotyczące remontu czternastowiecznego kościoła w Rusowie. Otrzymaliśmy dotację w wysokości ok. 500 tysięcy złotych. Zwracam się do drogich parafian z ogromną prośbą o udostępnienie starych fotografii, co będzie dla nas ogromną pomocą.

10. W naszej parafii w tym roku sakrament bierzmowania zostanie udzielony przez biskupa seniora Edwarda Dajczaka 13 czerwca. Proszę by zgłaszały się do mnie osoby dorosłe, które nie mają tego sakramentu.

11. Członkowie Caritas Parafialnej rozprowadzać będą małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach 3 – 10 października b.r.

13. W najbliższą sobotę w bazylice kołobrzeskiej o godz. 20.00 odbędzie się czuwanie wielkopostne, któremu przewodniczył będzie ks. biskup Krzysztof Zadarko, a animować muzycznie będzie diakonia muzyczna „Tyle Dobrego”. To spotkanie jest traktowane jako spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

14. Za tydzień, w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu (17 marca), w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które do środy włącznie (20 marca) poprowadzi wspólnota Ewangelizacyjna „KOINONIA JAN CHRZCICIEL” z Błotnicy. Poprowadzi rekolekcje dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Zachęcam do zarezerwowania sobie czasu.

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.