OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

„… Pocierp chociaż trochę dla tego Boga, który tyle wycierpiał dla ciebie …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które do środy włącznie (20 marca) poprowadzi wspólnota Ewangelizacyjna „KOINONIA JAN CHRZCICIEL” z Błotnicy. Rekolekcje potrwają do środy włącznie w Ustroniu Morskim, natomiast w Rusowie do wtorku. Msze święte z nauką rekolekcyjną będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 17.00. W Rusowie w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30. Program ramowy znajdziemy w gablotach kościoła oraz na stronach internetowych parafii. Ofiary składane na tacę od poniedziałku do środy przeznaczone są na potrzeby wspólnoty jako nasze podziękowanie.
Spowiedź rekolekcyjna w Rusowie we wtorek o godz. 18.00
Spowiedź rekolekcyjna w Ustroniu Morskim we wtorek od godz. 8.00 do 9.00 oraz od 15.00 do 17.00.
Rekolekcje szkolne od poniedziałku do środy klasy I-IV o godz. 11.00 oraz klasy V-VIII o godz. 13.00, a spowiedź dla dzieci we wtorek.

2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi wyjaśnienie, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu i wiele innych artykułów. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem. Są również wyłożone kalendarze parafialne na rok 2024 (ofiara według uznania).

3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W środę zapraszam o godz. 16.30 na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.15. Gorzkie Żale są odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Podczas nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Zapraszam na te przepiękne tradycyjne nabożeństwa. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominam również o obowiązkowym udziale w tych nabożeństwach dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Bardzo dziękuję za przygotowanie w ostatni piątek rozważań dzieciom i młodzieży z naszej szkoły podstawowej pod opieką katechetki pani Elżbiety Kamińskiej. Najbliższą Drogę Krzyżową przygotuje Parafialna rada Duszpasterska, za co im już dzisiaj serdecznie dziękuję.

7. Następna niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana inaczej Palmową. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejsze palmy (oczywiście zrobione własnoręcznie).

8. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca. W naszym kościele nowennę będziemy odmawiali po Mszy świętej o godz. 17.00, a prywatnie możemy to uczynić przez media w łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Trwa sezon grzewczy, jeśli ktoś ma taką możliwość, by wesprzeć parafię w tej kwestii, będę ogromnie wdzięczny. Można na tacę wrzucić kopertę opisaną „OGRZEWANIE” lub wpłacić na konto parafialne. Dziękuję tym rodzinom, które wsparły tę inicjatywę.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Członkowie Caritas Parafialnej rozprowadzać będą małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach 3 – 10 października b.r.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych. A biorącym udział w rekolekcjach owoców duchowych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.