OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 24 marca 2024 r.

„… Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, w którym między innymi dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień i wiele innych artykułów. Na stoliku przy bocznym wyjściu są wyłożone tekturowe skarbonki Caritas na jałmużnę „Dla seniorów”, które możemy w ostatnim tygodniu Wielkiego Postu złożyć przed ołtarzem. Są również wyłożone kalendarze parafialne na rok 2024 (ofiara według uznania).

2. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest na 8 kwietnia.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wspólnocie „KOINONIA JAN CHRZCICIEL” z Błotnicy, która przeprowadziła rekolekcje wielkopostne dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Dziękuję dyrekcji szkoły i gronu pedagogicznemu za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji. Dziękuję również serdecznie pani Elżbiecie Kamińskiej, naszej katechetce za wkład w przygotowanie dzieci i młodzieży.

4. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne.

5. Gorzkie Żale dzisiaj przed Mszą świętą o godz. 16.30. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się konkurs na najpiękniejsze palmy (zrobione własnoręcznie).

6. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

7. W Wielki Czwartek o godzinie 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

8. Spowiedź święta ostatniej szansy – w czwartek i piątek od godz. 16.30 do 18.00.

9. Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta o godz. 18.oo w Ustroniu Morskim.

Wielki Piątek: Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Eucharystii na znak smutku i żałoby. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ustroniu Morskim o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.oo. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia i post ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta) od 18 do 60. roku życia. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański i jałmużnę wielkopostną.

Wielka Sobota: To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym szczególnie przed poświęceniem pokarmów.

Poświęcenie pokarmów w kościele:
Ustronie Morskie – od godz. 9.oo. co pół godziny. Ostatnie poświęcenie o godz. 14.00.
Poświęcenie pokarmów poza Ustroniem Morskim: Sianożęty (przy kapliczce) – godz. 12.30; Kukinka (przy krzyżu) – godz. 12.50; Kukinia (przy krzyżu) – godz. 13.00; Rusowo (kościół) – godz. 13.15; Gwizd (sala sołecka) – godz. 13.40; dawne Wieniotowo – godz. 14.00.
Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.

Wigilia Paschalna w sobotni wieczór o godz. 20.oo w Ustroniu Morskim.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze święte: o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną; o godz. 9.00, 10.30 i o 17.00. O godz. 12.00 w Rusowie.

10. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartek. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. Transmisje Mszy świętych i nabożeństw możemy oglądać na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

12. Do skarbon, przy głównym i bocznym wyjściu, możemy składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali również będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Andrzej ABROŻEJ, kawaler, zamieszkały w Gdyni
i Martyna KMIECIK, panna, zamieszkała w Gdyni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.