OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstanie Pańskie 31 marca 2024 r.

„… Doskonałość zdobywa się z trudnością i bardzo powoli …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj i jutro, w drugi dzień świąt Wielkanocnych, porządek Mszy jak w każdą niedzielę.

2. Jutrzejsza taca jest przeznaczona na kształcenie w diecezji.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim i wiele innych ciekawych artykułów. Są również inne publikacje, a także widokówki: nasza świątynia z lotu ptaka (ofiara dowolna), a w zakrystii do nabycia magnesy z widokiem naszej świątyni w cenie 10 zł.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej, w czasie święcenia pokarmów na stół wielkanocny, na grób Jezusa w Jerozolimie, złożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

5. Dziękuję serdecznie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do świąt Paschalnych. Członkom grup duszpasterskich, Liturgicznej Służbie Ołtarza, diakonii muzycznej naszej parafii, orkiestrze MORKA, osobom, które przygotowywały dekoracje, druhnom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej naszej gminy za pomoc przed świętami oraz za straż przy grobie i pomoc w zorganizowaniu procesji rezurekcyjnej. Również tym wszystkim, którzy włączyli się w tworzeniu pięknego klimatu Liturgii – młodzieży i dorosłym. Szkolnemu Kołu Caritas za przygotowanie kartek dla chorych.

6. W środę ma swój dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 Różaniec poprowadzi wspólnota Apostolstwa.

7. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jerycho Różańcowe od godz. 14.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem przed południem. Spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej o godz. 17.00.

9. Trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

10. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych.

11. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto Caritas. Serdeczne życzenia dla naszej, bardzo aktywnej i pomocnej grupy Caritas Parafialnej. W tym dniu również zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezji i parafii.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 1:
Marcin BAŃCEROWSKI, KAWALER, zamieszkały w Wiązownej
i Beata IWAŃCZYK, panna, zamieszkała w Wiązownej.

Z okazji święta Wielkiej Nocy, życzymy by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na cały rok. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.