OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocy 21 kwietnia 2024 r.

„… Wielką pomocą w drodze do nieba są sakrament Komunii Św. i sakrament pokuty; stąd każdy nieprzyjaciel waszej duszy, stara się was oddalić od tych praktyk naszej świętej religii …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: artykuł o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument oraz wiele innych ciekawych artykułów.

3. Jutro (poniedziałek) o godz. 18.30 zapraszam do sali konferencyjnej na plebanii na spotkanie członków Caritas Parafialnej.

4. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek (23 kwietnia) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji; w czwartek (25 kwietnia) święto św. Marka, Ewangelisty.

5. W środę o godz. 16.30 zapraszam na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Również po Mszy świętej zapraszam na Krąg Biblijny, podczas którego omawiamy liturgię słowa na najbliższą niedzielę.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

11. W piątek (26 kwietnia) wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel (która prowadziła w ostatnim czasie w naszej parafii rekolekcje wielkopostne) zaprasza na koncert Wielkanocny. Koncert odbędzie się o godz. 19.00 w Błotnicy za Kołobrzegiem, „Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał” (Mt 28,6). Wstęp wolny. Adres: Błotnica 20.

12. W najbliższą sobotę (27 kwietnia) o godz. 18.30 Gminny Ośrodek Kultury przy ul. Nadbrzeżnej 20 w Ustroniu Morskim zaprasza na spektakl „W skrzydłach Anioła” oraz „Oczami św. Jana Pawła II”, który będzie można obejrzeć również w naszym kościele w następną niedzielę (28 kwietnia) o godz. 10.00.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Joachim Zenon CZERNIAK, kawaler, zamieszkały w Warszawie
i Dominika Anna SUPIŃSKA, panna, pochodząca z Ustronia Morskiego, a zamieszkała w Warszawie.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Jakub Stanisław WALCZAK, kawaler, zamieszkały w Wirach
i Katarzyna Stanisława IWAŃCZYK, panna, pochodząca z Ustronia Morskiego, a zamieszkała w Wirach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.