OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Niedziela 19 maja 2024 r.

„… Jeżeli chcemy, by świat mówił o nas, stańmy się świętymi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejszą Niedzielą Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Pozostał tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

2. W dniu wczorajszym dzieci naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą. Dziękuję wszystkim za piękną organizację tej uroczystości. Zapraszam serdecznie dzieci i rodziców do udziału w białym tygodniu. Dziękuję również druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej za pomoc w pracach na wysokościach w naszej świątyni i przystrojenie wejścia do kościoła brzózkami.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. Pier Giorgio Frassati i jego Towarzystwo Ciemnych Typów oraz dlaczego Sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan i wiele innych ciekawych artykułów.

4. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej zbiórka na chleb św. Antoniego na cele Caritas naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

5. Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 16.30.

6. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek, 20 maja, święto NMP Matki Kościoła; w czwartek, 23 maja, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek, 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. W czwartek o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zakończone nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W najbliższą niedzielę Msza święta zostanie odprawiona o godz. 12.30 (czyli przesunięta o pół godziny). Będzie to msza święta prymicyjna, którą odprawi ks. Mateusz KRAHL.

9. Za tydzień, w niedzielę 26 maja, liturgię Mszy świętej będzie ubogacała strażacka orkiestra „Morka”, którą będziemy mogli wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30 i 12.00.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

11. Kandydaci do sakramentu bierzmowania, którzy mają przyjąć go 13 czerwca z rąk biskup seniora Edwarda Dajczaka mają swoją próbę w najbliższy piątek, po Mszy świętej o godz. 17.00 w kościele.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

15. Zapowiedzi przedślubne 2:
Sebastian Krystian PLUTA, związany cywilnie, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Julia Elżbieta KOMOROWSKA-PLUTA, związana cywilnie, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.