OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Uroczystość Najświętszej Trójcy 26 maja 2024 r.

„… We wszystkich krajach świata każdy może się zbawić, jeżeli żyje jak dobry chrześcijanin…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie okresu Komunii wielkanocnej. W dniu wczorajszym odbyła się Msza święta z udziałem dzieci, które obchodziły swoją rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Liturgię Mszy świętej ubogaca w dniu dzisiejszym strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00 i 10.30.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych oraz inne ciekawe artykuły.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę (29 maja) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek (31 maja) święto Nawiedzenie NMP; w sobotę (1 czerwca) wspomnienie św. Justyna, męczennika.

4. W czwartek (30 maja) obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Trasa procesji przebiega jak zwykle – ul. Wojska Polskiego, Targowa i Bolesława Chrobrego. Msze święte o godz. 9.00, 10.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem. Ołtarze będą w tych samych miejscach, co w ubiegłym roku. W Rusowie Msza święta o godz. 14.00 i procesja z Najświętszym Sakramentem. Zapraszam grupy duszpasterskie, młodzież i dorosłych o zaangażowanie i kreatywność. Już dzisiaj serdecznie proszę o zorganizowanie grupy dzieci idących w procesji, szczególnie pierwszokomunijnych i rocznicowych. Przez oktawę Uroczystości Bożego Ciała, po nabożeństwie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

5. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński udziela wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 maja 2024 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Korzystających z dyspensy, zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

6. Zapraszam na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia o godz. 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych po nabożeństwie czerwcowym oraz po Mszy świętej o godz. 17.00.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

8. To już ostatnia szansa do zgłoszenia się kandydatów do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce w naszej parafii 13 czerwca.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook. Możemy też śledzić Msze święte i nabożeństwa z naszej świątyni na kanale YouTube.

10. Przypominam, że w niedzielę jest dodatkowa Msza święta o godz. 12.00 aż do ostatniej niedzieli sierpnia.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

12. Zapraszam chłopców do zaangażowania się w Liturgicznej Służbie Ołtarza (ministranci), propozycja dotyczy chłopców, którzy w tym roku przystąpili do Pierwszej Komunii Świętej, ale i wszystkich chętnych. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.

13. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach z zaznaczając w tytule cel ofiary.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.