OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 9 czerwca 2024 r.

„… To Bóg chce działać, a my powinniśmy modlić się, by zechciał w swej dobroci posłużyć się nami w swoich świętych działaniach…” – św. Jan Bosko

1. Liturgię Mszy świętej ubogaca w dniu dzisiejszym strażacka orkiestra dęta „Morka”, którą możemy wesprzeć finansowo po Mszach świętych o godz. 9.00; 10.30 i 12.00.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. artykuł o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi, których tradycyjne kulty są wciąż żywe i potrzebne w naszych czasach oraz inne ciekawe artykuły.

3. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są każdego dnia o godz. 16.30. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (11 czerwca) wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w czwartek (13 czerwca) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek (14 czerwca) wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5. W najbliższy czwartek (13 czerwca) o godz. 17.00 odbędzie się w naszej parafii uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, którego udzieli biskup senior Edward Dajczak. W związku z tym proszę o wyrozumiałość i pozostawienie wolnych ławek kandydatom i ich rodzinom. Nabożeństwo czerwcowe tego dnia odbędzie się wyjątkowo o godz. 16.00.

6. Za tydzień, w niedzielę (16 czerwca) po Mszach świętych zbiórka do puszek na KUL i Kształcenie w diecezji.

7. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, który będzie miał miejsce w naszej parafii 13 czerwca jutro (w poniedziałek) po Mszy świętej o godz. 17.00.

8. Przypominam, że w niedzielę jest dodatkowa Msza święta o godz. 12.00.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje. Można to również uczynić on-line, link znajduje się na stronie internetowej i Facebooku.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook i Instagram.

12. Zachęcam do zaangażowania się w grupach duszpasterskich naszej parafii, szczególnie w Liturgicznej Służbie Ołtarza (zarówno dzieci, młodzież i dorosłych). Bliższe informacje u Proboszcza parafii.

13. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

14. W najbliższą sobotę (15 czerwca), bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 17.00, zapraszamy na spektakl muzyczny wystawiony przez diakonię muzyczną „Tyle Dobrego” pt. „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pan Grzegorz Czachorowski. Musical będzie wystawiony jeszcze przed wakacjami w Kołobrzegu i Koszalinie. Następny spektakl odbędzie się 22 czerwca (sobota). Musical zostanie również wystawiony w niedzielę (16 czerwca) o godz. 19.45 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu oraz 23 czerwca (niedziela) o godz. 19.45 w katedrze koszalińskiej.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.