OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2024 r.

„… Kiedy pracujesz, myślisz i mówisz zadbaj, aby wszystko było na korzyść twojej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in. o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze oraz inne ciekawe artykuły.

2. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są każdego dnia o godz. 18.30. W niedzielę o godz. 16.30. Zachęcam również do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii przy kapliczkach i krzyżach.

3. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszach świętych zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego na cele Caritas naszej parafii. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (24 czerwca) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę (29 czerwca) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w związku z uroczystością w piątek o godz. 19.00 Msza z Wigilii uroczystości.

5. Jutro (poniedziałek 24 czerwca) po mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Polonijnego „Piosenka jest dobra na wszystko” z Polski i Malty oraz Zespołu Muzyki dawnej z Jeleniej Góry i „Flauti Pazzi” z Cedyni.

6. W czwartek o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.oo.

7. Przypominam, że od dzisiaj wprowadzony jest porządek sezonowy nabożeństw, czyli Msze święte w niedziele o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00; w tygodniu o godz. 9.00 i 19.00. Od przyszłej soboty (29 czerwca) w Sianożętach (Msza niedzielna) o godz. 20.15. Dokładna rozpiska w gablotach i na tablicach informacyjnych w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00.

8. Za tydzień, w niedzielę (30 czerwca) słowo wygłosi ks. Wojciech PETTKE, salezjanin, który po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszki na dzieło prowadzone przez salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim, w którego skład wchodzą: dom dziecka (14 dzieci), świetlica terapeutyczna dla dzieci z rodzin niewydolnych (40 dzieci i młodzieży) i oratorium.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej oraz do skarbon. Powstała inicjatywa naszych parafian, by podarować parafii monstrancję. Jeśli jest taka wola zapraszam osoby indywidualne, rodziny, wspólnoty, a także naszych drogich gości przebywających na terenie parafii o ewentualne wpłaty bezpośrednio w zakrystii lub u osób wyznaczonych przeze mnie. Można też dokonać wpłaty na konto parafialne znajdujące się na stronach internetowych oraz w gablotach zaznaczając w tytule cel ofiary.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków. Zapraszam także na Facebook. Jest również możliwość oglądania transmisji Mszy świętych oraz nabożeństw na kanale YouTube. Link znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

11. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Można też, zamówić Mszę świętą, którą odprawię w czasie pielgrzymki. W zakrystii jest lista.

12. Wczoraj wystawiony został spektakl muzyczny przygotowany przez diakonię muzyczną naszej parafii „Tyle dobrego” z udziałem naszych przyjaciół ze Złocieńca „Krzyż – nadziei dobrej znak”. Nad spektaklem objął patronat Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński oraz wójt gminy Ustronie Morskie pan Grzegorz Czachorowski. Musical będzie wystawiony jeszcze jutro w katedrze koszalińskiej o godz. 20.00.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam i pozdrawiam wszystkich Parafian oraz Drogich Gości. Życzę zdrowia i wielu łask Bożych.

14. Zapowiedzi przedślubne 2:
Pascal OPACZEK, związany cywilnie, zamieszkały w Neustadt
i Katarzyna MOLTZAN, związana cywilnie, zamieszkała w Neustadt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.