OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 29 lipca 2018 r.

„… Jezus ukryty w Eucharystii jest i musi być jedynym i prawdziwym naszym przyjacielem …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Diakonię Muzyczną Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej TYLE DOBREGO, której mam radość i szczęście moderować. Zespół animuje Msze święte przez cały dzień. Po Mszy świętej o godz. 17.00 (około 17.45) odbędzie się Koncert Uwielbieniowy. Zapraszam serdecznie. Po Mszy świętej i koncercie będziemy mogli wesprzeć działalność diakonii ofiarami, za które składam w ich i swoim imieniu serdeczne Bóg zapłać.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim; 25 lat konkordatu i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

4. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia, w której będę uczestniczył. Zastępował mnie będzie ks. Marcin GAJOWNICZEK, kapelan zakładu karnego w Czarnem.

5. W środę, pierwszą miesiąca – dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci, pół godziny przed Mszą świętą odmówiony zostanie różaniec do Siedmiu Boleści Matki Boskiej.

6. W czwartek możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do Mszy świętej.

7. W najbliższy piątek spowiedź święta od godz. 18.00 do Mszy świętej. W pozostałe dni spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.

8. W piątek odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

10. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00.

11. Msze święte w sezonie letnim w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00. Natomiast w niedzielę o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.00. W Sianożętach zapraszam na Mszę świętą w sobotę o godz. 20.15. W Sianożętach przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP, która przypada 15 sierpnia (środa) również będzie odprawiona Msza święta w dzień poprzedzający czyli 14 sierpnia (wtorek) o godz. 20.15

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zapraszamy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2018 br. w Sali SNE w Koszalinie, przy ul. Staszica 38. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.kochaj.my w zakładce kalendarium oraz pod nr tel.: 783 390 033.

14. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii Monikę GRAJEWSKĄ, która występuje w Polsce i poza jej granicami, a znana jest z interpretacji poezji ks. biskupa Józefa ZAWITKOWSKIEGO z muzyką ks. prof. Wiesława KĄDZIELI. Po Mszach świętych w przyszłą niedzielę, podczas których usłyszymy pieśni w jej wykonaniu, będzie można nabyć jej płyty.

15. W tym tygodniu obchodzimy: w środę 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii LIGUORIEGO, biskupa i doktora Kościoła oraz w sobotę 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii VIANNEYA, prezbitera i patrona proboszczów.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów. Wszystkim życzę miłej niedzieli.

17. Zapowiedzi przedślubne 2:
Angelika Natalia SZEREMETA, panna, zamieszkała w Kołobrzegu
i Karol Paweł WAJGERT, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.