OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018 r.

„… Wszyscy prześladowani są moimi drogimi przyjaciółmi …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii na wszystkich Mszach świętych będzie z nami modlił się i śpiewał Tadeusz Skotnicki. Po ostatniej Mszy zapraszamy na 30 minutowe spotkanie z muzyką, modlitwą i słowem śpiewanym. Za tydzień natomiast złoży świadectwo z pracy w umieralni w Kalkucie oraz przedstawi sytuację i potrzeby kolonii trędowatych Ramgar w Indiach jak i kościoła katolickiego w Kazachstanie Barbara Rajczyk świecka misjonarka (konsekrowana). Na ten cel będzie zbierała ofiary po Mszach świętych przed kościołem.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Wyjaśnienie zmiany wprowadzonej w katechizmie w punkcie dotyczącym kary śmierci i o ewolucji koncepcji kary śmierci w Kościele katolickim i wiele innych ciekawych artykułów. Są też kalendarze diecezjalne na przyszły 2019 rok w cenie 10 zł.

3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

4. W czwartek możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do Mszy świętej.

5. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty zawsze pół godziny przed każdą Mszą świętą. Msze święte w sezonie letnim w dni powszednie o godz. 9.00 i 19.00.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00.

8. Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu organizuje Pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela (Portugalia i Hiszpania) w dniach 2-8 października 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt: Parafia pw. św. Marcina, ul. Portowa 20, tel. 606 242 676

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie św. Piusa X – papieża, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

12. Zapowiedzi przedślubne 1:

Michał MUSZYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Białogardzie
i Katarzyna Marzena RYGIELSKA, panna, zamieszkała w Białogardzie.

Aleksander Sebastian BOCHYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Gdańsku
i Sandra Magdalena MRÓZ, panna, zamieszkała w Gdańsku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.