OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła Uroczystość NMP Częstochowskiej 26 sierpnia 2018 r.

„…Uczcie się powściągliwości; to jest sposób, by mieć wielu przyjaciół, a żadnego wroga …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii na wszystkich Mszach świętych misjonarkę konsekrowaną, która składa świadectwo z pracy w umieralni w Kalkucie oraz przedstawi sytuację i potrzeby kolonii trędowatych Ramgar w Indiach jak i kościoła katolickiego w Kazachstanie. Na ten cel będzie zbierała ofiary po Mszach świętych przed kościołem.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o niezwykłym objawieniu Maryjnym w jednej z irlandzkich wiosek; Tomasz Rożek odpowiada na pytanie, czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu i wiele innych ciekawych artykułów. Są też kalendarze diecezjalne na przyszły 2019 rok w cenie 10 zł.

3. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

4. W czwartek możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do Mszy świętej.

5. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty zawsze pół godziny przed każdą Mszą świętą. Msze święte do piątku (31 sierpnia) włącznie o godz. 9.00 i 19.00.

6. Uwaga!!! Od soboty porządek odprawiania Mszy świętych wraca do porządku w ciągu roku, czyli Msza święta w tym dniu (1 września) o godz. 17.00 i nie ma Mszy porannej oraz Mszy w Sianożętach. W niedzielę Msze święte o godz. 9.00, 10.00 i 17.00, w Rusowie o godz. 12.00. Proszę o przekazanie tej wiadomości innym.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

8. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00.

9. W sobotę (1 września) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.

10. Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu organizuje Pielgrzymkę samolotową do Fatimy i Santiago de Compostela (Portugalia i Hiszpania) w dniach 2-8 października 2018 r. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt: Parafia pw. św. Marcina, ul. Portowa 20, tel. 606 242 676

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (27 sierpnia) wspomnienie św. Moniki, we wtorek (28 sierpnia) wspomnienie św. Augustyna, biskupa doktora Kościoła, w środę (29 sierpnia) wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

14. Zapowiedzi przedślubne 1:
Piotr Marek CZESMAK, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Katarzyna Natalia OBARA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Michał MUSZYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Białogardzie
i Katarzyna Marzena RYGIELSKA, panna, zamieszkała w Białogardzie.

Aleksander Sebastian BOCHYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Gdańsku
i Sandra Magdalena MRÓZ, panna, zamieszkała w Gdańsku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.