OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela Zwykła 2 września 2018 r.

„…Kochaj twoje zadania, jeśli chcesz je dobrze spełniać …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tym, że trochę to przykre, że wielu uczniów i nauczycieli czeka na wrzesień z dużym stresem i pewną niechęcią; mija 10 lat od pogromu chrześcijan w Orisie. Ofiary wciąż czekają na sprawiedliwość, a w Indiach narasta ideologia nieprzychylna wyznawcom Chrystusa, jednocześnie umacnia się kult męczenników z Orisy, a ich krew przynosi pierwsze owoce i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Do nabycia jest zapowiadana płyta Diecezjalnej Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego” pod tym samym tytułem, którą prowadzi ks. Proboszcz Arkadiusz Oslislok. Cena płyty 30 zł. Dochód ze sprzedaży pokrywa nagranie płyty. Polecamy.

3. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta dla dzieci i młodzieży we wtorek 4 września o godz. 8.00. Z tej okazji również poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

4. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

5. W czwartek (pierwszy czwartek miesiąca) o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Co 45 minut odmawiana jest kolejna część Różańca świętego.

6. W najbliższy piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej. W pozostałe dni w tygodniu spowiedź pół godziny przed Mszą świętą.

7. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. Uwaga!!! Przypominamy, że Msze święte w tygodniu odprawiamy o godz. 17.00 (nie ma Mszy porannych), natomiast w niedzielę Msze święte odprawiane są o godz. 9.00, 10.30 i 17.00, w Rusowie o godz. 12.00.

9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w najbliższym czasie.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

11. Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (3 września) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę (8 września) święto Narodzenia NMP.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

15.
Zapowiedzi przedślubne 1:
Krzysztof Kamil SITNIK, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Paula Patrycja MASZKA, panna, zamieszkała w Dygowie.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Piotr Marek CZESMAK, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Katarzyna Natalia OBARA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.