OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2018 r.

„…Przywiązanie do ziemi często zmniejsza a nawet wygasza pragnienie rzeczy niebieskich…” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Akcji Katolickiej.

2. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele Powszechnym. To czas radosnego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj zapraszam na Msze święte roratnie zarówno dzieci z lampionami, jak i młodzież oraz dorosłych.

3. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: Król na kolanach, dziwny to król, który pada na kolana, Król nie z tego świata i wiele innych ciekawych artykułów. Do obecnego numeru dołączony jest kalendarz ścienny na rok 2019.

4. Dziś zbiórka na chleb świętego Antoniego, czyli dla najbiedniejszych. Za ofiary składam wraz z Caritas Parafialną serdeczne Bóg zapłać.

5. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w dni powszednie o godz. 16.3o do piątku włącznie.

6. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

7. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

8. 19 listopada zakończyliśmy zbiórkę na rzecz Polaków mieszkających w rejonie solecznickim na Litwie. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

11. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (30 listopada) święto św. Andrzeja Apostoła.

12. W sobotę (1 grudnia) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o. W sobotę również zapraszam serdecznie na czuwanie po Mszy świętej, podczas którego poprzez śpiew będziemy uwielbiali oczekiwanego w okresie Adwentu Chrystusa.

13. Od następnej niedzieli będzie można nabyć duże i małe świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Będzie można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

14. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w grudniu.

15. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

16. Rozpoczęliśmy w naszym kościele sezon grzewczy. Będę ogromnie wdzięczny za każdą ofiarę na ten cel.

17. Zapraszamy do udziału w akcji: Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja. To pomoc potrzebującym w Gminie Ustronie Morskie. Zbiórka słodyczy, zabawek, ozdób świątecznych, kosmetyków, odżywek i witamin dla seniorów. Rzeczy te można przynosić do kościoła, sekretariatu Zespołu Szkół i do Biblioteki Publicznej. Akcja trwa do 20 grudnia.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.