Szkolne Koło Caritas

W naszej parafii, a dokładnie w szkole w Ustroniu powstało Szkolne Koło Caritas. Jej opiekunem jest katechetka pani Katarzyna Marchowiecka, a członkami uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Nowo powstała wspólnota podjęła się Adopcji Serca. O co w tym chodzi? Adopcja Serca Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Zambii. Naszymi podopiecznymi zostają dzieci osierocone lub pochodzące z rodzin w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Często są to rodziny wielodzietne i naznaczone wirusem HIV. Pomoc polega na duchowym i materialnym wspieraniu dziecka, które pragnie się uczyć, jednak nie ma na to odpowiednich środków. Udzielana jest ubogim, niezależnie od ich wiary i wyznania.

Dzieci i młodzież wraz z ich opiekunem wykonali piękne kartki świąteczne, które dotrą do chorych w naszej parafii, których odwiedzą wraz z Proboszczem przed świętami Bożego Narodzenia. Kartki zostaną rozprowadzone w kościele po Mszach świętych, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na Adopcję Serca dziecka w Zambii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.