OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018 r.

„…Jezus ukryty w Eucharystii jest i musi być jedynym i prawdziwym naszym przyjacielem …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w liturgii Gaudete: Radujcie się ! Jej przyczyną ma być odnowienie świadomości, że Bóg jest blisko nas, że jest z nami, że stał się naszym bratem.

2. Msze święte w tygodniu o godzinie 17.00 są Mszami roratnimi. Dzieci i młodzież zapraszam na roraty dedykowane właśnie im we wtorek, środę i czwartek. Do wystawionego kosza proszę by wrzucać podpisane serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Dziecko, którego serce zostanie wylosowane zabiera do domu na jeden dzień figurę Matki Bożej. Dzieci otrzymują po każdej Mszy roratniej naklejki. Dla najbardziej wytrwałych czekają nagrody. Proszę o to, by dzieci przynosiły lampiony.

3. Polecam „Gościa Niedzielnego”. Znajdziemy tam m.in.: na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. To najczarniejszy bilans od 2000 roku i wiele innych ciekawych artykułów. Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.

4. W ostatnią niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie 460.00 zł. Za każdą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać również za ofiary zebrane przy okazji rozprowadzania własnoręcznie zrobionych kartek świątecznych przez Szkolne Koło Caritas na Adopcję Serca dziecka w Zambii.

5. Zachęcam do nabywania świec – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci. Idea akcji od początku nawiązuje do tradycji związanej z pustym miejscem przy stole wigilijnym. Rozprowadza je Caritas naszej parafii. Cena małej świecy 8 zł, natomiast dużej 20 zł. Można również nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiara dobrowolna przeznaczona jest na prace na plebanii i ogrzewanie kościoła.

6. W dalszym ciągu zapraszam chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu jako ministranci, a także młodzież. Zachęcam do zaangażowania w liturgii również młodzież i dorosłych.

7. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w najbliższy czwartek (20 grudnia) od godz. 15.00 do Mszy świętej o godz. 17.00. Zaprosiłem z tej okazji kilku księży spowiedników. Serdecznie zapraszam. W czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

8. Również w czwartek w godzinach popołudniowych odwiedzę z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas chorych i starszych z Komunią świętą i kartkami świątecznymi.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje od 23 grudnia.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych, przy składaniu wypominek i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone są intensywne prace remontowe (zapraszam na relacje na stronie internetowej naszej parafii).

13. Zapraszamy do udziału w akcji: Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja. To pomoc potrzebującym w Gminie Ustronie Morskie. Zbiórka słodyczy, zabawek, ozdób świątecznych, kosmetyków, odżywek i witamin dla seniorów. Rzeczy te można przynosić do kościoła, sekretariatu Zespołu Szkół i do Biblioteki Publicznej. Akcja trwa do 20 grudnia.

14. W gablocie i na stronie internetowej naszej parafii jest informacja na temat pielgrzymki do Ziemi świętej w październiku przyszłego roku.

15. Bardzo serdecznie proszę o pomoc w strojeniu choinek i przygotowaniu wystroju Bożonarodzeniowego w naszym kościele. Planujemy to zorganizować w piątek i sobotę.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.