OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 6 stycznia 2019 r.

„… Najpierw miłość trzeba okazać własnej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, 6 stycznia w Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) poświęcimy wodę, kredę, złoto i kadzidło. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby parafii. Dzisiaj również zapraszam o godz. 17.00 na wspólne śpiewanie kolęd z orkiestrą Morka. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła misyjne.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

4. W następną niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.

5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Bardzo proszę moich drogich parafian o wyrozumiałość wobec różnych niedogodności, mając na uwadze to, że to moja pierwsza wizyta duszpasterska.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (7 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Spokojna, Okrzei, Wolności i Kościuszki

wtorek (8 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Leśna

środa (9 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Klonowa, Topolowa i Świerkowa

czwartek (10 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Górna (osiedle)

piątek (11 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Polna i Górna

sobota (12 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Wojska Polskiego nr 21 (blok)

Do końca wizyty duszpasterskiej Msze święte w tygodniu będą odprawiane nie o godz. 17.00 lecz o godz. 9.00. Wyjątkiem będzie Msza święta w soboty, która będzie o zwykłej porze, czyli o godz. 17.00.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, a po niej na Jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim pod kierunkiem katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej.

9. Jubilatom i tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.