OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 stycznia 2019 r.

„… Naszym wsparciem są: radość, modlitwa i Komunia Święta …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, Niedzielą Chrztu Pańskiego (13 stycznia), kończymy Okres Narodzenia Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły. Możemy zaopatrzyć się w zestawy z poświęconą kredą, kadzidłem i złotem. Dzisiaj również zapraszam po Mszy świętej o godz. 17.00 na Jasełka, które przygotowały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim pod kierunkiem katechetki pani Katarzyny Marchowieckiej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem?; wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku? i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

4. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

6. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (17 stycznia) wspomnienie św. Antoniego, opata, w sobotę (19 stycznia) wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

8. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję za miły klimat i budujące rozmowy oraz za ofiary składane przy tej okazji. Wizyta duszpasterska to spotkanie o charakterze religijnym, ale i towarzyskim, w którym bierze udział, w miarę możliwości cała nasza rodzina – wszystkie osoby zamieszkałe w tym domu. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym znajdować się będą: Pismo Święte, krzyż, woda święcona, kropidło. Mam również przy sobie zeszyt intencji więc jest okazja do zamówienia Mszy świętej. Bardzo proszę moich drogich parafian o wyrozumiałość wobec różnych niedogodności, mając na uwadze to, że to moja pierwsza wizyta duszpasterska.

W tym tygodniu odwiedzę naszych parafian:

poniedziałek (14 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Łąkowa oraz ul. Górna 32 (blok)

wtorek (15 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Osiedlowa (domki jednorodzinne) oraz bloki nr 2A, 2D i 2E

W środę, w związku z czuwaniem młodzieży w Koszalinie, wizyty duszpasterskiej nie będzie.

czwartek (17 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Osiedlowa bloki 4A, B, C, 6A, B, C oraz budynek nr 1

piątek (18 stycznia) od godz. 15.30 – ul. Kolejowa

sobota (19 stycznia) od godz. 10.00 – ul. Krótka, Geodetów, Słoneczna i Ogrodowa

Do końca wizyty duszpasterskiej Msze święte w tygodniu będą odprawiane nie o godz. 17.00 lecz o godz. 9.00. Wyjątkiem będzie Msza święta w soboty, która będzie o zwykłej porze, czyli o godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkanie opłatkowe o godz. 15.00 grupy modlitewne i duszpasterskie działające w naszej parafii.

10. Jubilatom i tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.