OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Zwykła 10 lutego 2019 r.

„… Nie odkładajcie na jutro dobra, które możecie uczynić dzisiaj, ponieważ jutro może nie będziecie już mieli więcej czasu …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat; o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Jutro Światowy Dzień Chorego. Osoby chore będą mogły przyjąć podczas Mszy świętej o godz. 17.00 sakrament namaszczenia chorych. Rozejrzyjmy się wokół swojego miejsca zamieszkania i pomóżmy w dotarciu na Eucharystię tym, którzy nie mają jak dostać się do kościoła.

3. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

4. W czwartek o godz. 17.00 Msza święta, podczas której modlić będziemy się w intencjach II Synodu w naszej diecezji, a następnie spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek (14 lutego) wspomnienie świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patrona Europy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć najuboższych przez złożenie ofiary do puszki na chleb św. Antoniego.

7. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.

9. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

10. Bardzo serdecznie proszę rodziny, które z różnych powodów nie miały okazji spotkać się ze mną w czasie wizyty duszpasterskiej, a chciałyby się spotkać o kontakt w zakrystii lub telefonicznie.

11. W dalszym ciągu jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 października tego roku. Informacje w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.

12. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 27 marca o godz. 17.00. Udzieli go Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Jeśli są osoby, które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania w swoim czasie proszone są o zgłoszenie się dzisiaj lub w najbliższych dniach. Spotkanie z kandydatami 1 klas szkół ponadgimnazjalnych i ich rodziców odbędzie się w środę na Mszy świętej o godz. 17.00. Spotkanie jest obowiązkowe.

13. 26 lutego (wtorek) w godzinach od 11.00 do 13.00 w Przychodni „Ars-Medica” Firma OPTO-MARZENIE zaprasza na bezpłatne Badania wady wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

14. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościołą.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie drogich wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.