OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII Niedziela Zwykła 24 lutego 2019 r.

„… Nie martw się i nie przejmuj, kto ma Boga ma wszystko …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele; o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. W czwartek od godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna.

4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 16.oo do Mszy świętej.

5. W piątek odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek (1 marca) na Mszę świętą (szkolną) o godz. 17.oo zapraszam dzieci młodzież, rodziców i pedagogów. Msza święta dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania jest spotkaniem formacyjnym.

7. W sobotę (2 marca) zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.3o.

8. Zgodnie z zapowiedzią w ubiegłą niedzielę, ośmielam się zwrócić do Was Kochani z prośbą o wsparcie w kosztach ogrzewania kościoła. Dlatego dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Za każdą ofiarę będę Wam ogromnie wdzięczny.

9. Rozpoczęliśmy przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Proszę rodziców dzieci klas drugich o skontaktowanie się ze mną.

10. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 21 marca o godz. 17.00. Udzieli go Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Jeśli są osoby, które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania w swoim czasie proszone są o zgłoszenie się dzisiaj lub w najbliższych dniach.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej. Na plebanii prowadzone. W ostatnich dniach została zmieniona tapicerka na sediliach w prezbiterium.

14. W dalszym ciągu jest możliwość zapisania się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 października tego roku. Informacje w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.

15. 26 lutego (wtorek) w godzinach od 11.00 do 13.00 w Przychodni „Ars Medica” Firma OPTO-MARZENIE zaprasza na bezpłatne Badania wady wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

16. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

18. Zapowiedzi przedślubne 1:
Michał Sebastian SOLECKI, kawaler, zamieszkały w Malonowie
i Magdalena Martyna SOBCZAK, panna, zamieszkała w Kukini.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.