OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019 r.

„… Kiedy pracujesz, myślisz i mówisz zadbaj, aby wszystko było na korzyść twojej duszy …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o łasce uświęcającej, która potrzebna jest nie tylko do dobrej śmierci, ale bez której nie da się dobrze żyć; o gwałtownym wzroście objawień maryjnych pod koniec XX wieku i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. W środę ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec.

4. Najbliższa środa (6 marca) to Środa Popielcowa. Rozpoczynamy w tym dniu Wielki Post, który przygotowuje nas do Świąt Paschalnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w tym dniu: w Ustroniu Morskim o godz. 17.oo, natomiast w Rusowie o godz. 19.00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje zarówno post jakościowy jak i ilościowy (czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie). Obowiązuje on od 18 do 60 roku życia.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej czynna jest kancelaria parafialna. Po Mszy świętej swoje spotkanie ma Caritas Parafialna.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (4 marca) święto św. Kazimierza, Królewicza

8. Chciałbym serdecznie podziękować za wsparcie w ubiegłą niedzielę kosztów ogrzewania kościoła.

9. Mija już drugi tydzień od rozpoczęcia przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Jest jeszcze sporo nieodebranych deklaracji, które powinni odebrać i wypełnić rodzice dzieci klas drugich. Proszę o pilny kontakt.

10. Bierzmowanie w naszej parafii będzie miało miejsce 21 marca o godz. 17.00. Udzieli go Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. Jeśli są osoby, które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania w swoim czasie proszone są o zgłoszenie się dzisiaj lub w najbliższych dniach. We wtorek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów, którzy mają przystąpić w tym dniu do sakramentu bierzmowania.

11. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

12. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 października tego roku. Informacje w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.

15. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

17. Zapowiedzi przedślubne 2:
Michał Sebastian SOLECKI, kawaler, zamieszkały w Malonowie
i Magdalena Martyna SOBCZAK, panna, zamieszkała w Kukini.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.