OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 r.

„… Pozwólmy się zawsze prowadzić przez prawdę …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

3. Dzisiaj po Mszy świętej możemy złożyć ofiarę do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. Za ofiary już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Do skarbon w kruchcie kościoła jak i przy bocznych drzwiach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

5. W środę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (prośby możemy wrzucać do skarbony przy bocznym wyjściu).

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.30. Gorzkie Żale będą odprawiane przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30. Zapraszam na to przepiękne tradycyjne nabożeństwo. Za udział w tych Nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Są rozprowadzane przez Caritas małe paschaliki, które przydadzą się na Liturgię Wigilii Paschalnej, a później do przyozdobienia naszych stołów świątecznych.

8. W najbliższy czwartek (21 marca) w naszej parafii odbędzie się uroczystość bierzmowania o godz. 17.00. Udzieli go Biskup Ordynariusz Edward Dajczak. We wtorek – podczas Mszy świętej odbędzie się poświęcenie krzyży pamiątkowych, a następnie spowiedź dla kandydatów i świadków bierzmowania, natomiast w środę Msza święta i próba generalna.

9. W związku z bierzmowaniem czwartek kancelaria nie będzie czynna.

10. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

12. Zachęcamy chłopców do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

13. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

14. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się 29 marca (piątek) o godz. 18.00 w katedrze koszalińskiej (więcej informacji na plakacie w gablocie).

15. Caritas Diecezjalna zachęca do przekazania 1 procenta na Hospicjum w Darłowie. Ulotki przy wyjściach oraz plakat w gablocie przed wejściem do kościoła.

16. W przychodni Lekarskiej przy ul. Osiedlowej 2 – 26 marca (wtorek) od godz. 12.30 do 13.30 istnieje możliwość bezpłatnego komputerowego badania wzroku (szczegóły w gablocie).

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

18. Zapowiedzi przedślubne 2:
Arkadiusz Robert ŚCIRKA, kawaler, zamieszkały w Rusowie
i Marta Anna KUDLIŃSKA, panna, zamieszkała w Rusowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.