OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej 14 kwietnia 2019 r.

„… Pocierp chociaż trochę dla tego Boga, który tyle wycierpiał dla ciebie …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego; co trzeba zrobić, aby naprawdę się nawrócić i wiele innych ciekawych artykułów. Jest też do nabycia czasopismo „Miłujcie się”.

2. Tydzień temu odbyła się akcja Szkolnego Koła Caritas Pola Nadziei na rzecz diecezjalnego hospicjum im. Bpa. Czesława Domina w Darłowie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej rozprowadzają palmy oraz ozdoby świąteczne.

4. Puszki na jałmużnę wielkopostną jako wsparcie dla seniorów, można zostawiać przed ołtarzem.

5. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

6. Do skarbon w kruchcie kościoła jak i przy bocznych drzwiach możemy złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary złożone na ten cel.

7. W środę, w godzinach popołudniowych odwiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem. Będzie nam towarzyszyła młodzież, która chorym złoży życzenia świąteczne.

8. Spowiedź święta ostatniej szansy – piątek godz. 14.00.

9. Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza święta o godz. 18.oo w Ustroniu Morskim.

Wielki Piątek: Jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Eucharystii na znak smutku i żałoby. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Ustroniu Morskim o godz. 15.oo. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.oo. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia i post ilościowy (trzy posiłki, jeden do syta) od 18 do 60. roku życia. Ofiary składane przy okazji adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański i jałmużnę.

Wielka Sobota: To dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym szczególnie przed poświęceniem pokarmów.
Poświęcenie pokarmów:
Ustronie Morskie – od godz. 9.oo do godz. 14.00 co 30 minut.
Sianożęty – godz. 10.00; Malechowo – 10.15; Kukinka – godz. 10.30; Kukinia – godz. 10.45; Rusowo – godz. 11.00; Gwizd – godz. 11.15; dawne Wieniotowo – godz. 11.30. W Ośrodkach wypoczynkowych według wcześniejszych ustaleń.
Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.

Wigilia Paschalna: w sobotni wieczór o godz. 21.oo w Ustroniu Morskim.

Niedziela Zmartwychwstania: Msze święte: o godz. 7.00 z procesją rezurekcyjną; o godz. 9.00, 10.30 i o 17.00. O godz. 12.00 w Rusowie.

10. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia kancelaria parafialna jest nieczynna w czwartek. Wyjątkowo w tym tygodniu jest otwarta w środę po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. Gorzkie Żale odprawiamy przed Mszą świętą niedzielną o godz. 16.30.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

15. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy do wysłuchania Koncertu Nobilium Ensemble, zorganizowanego przez Urząd Gminy i Parafię, podczas którego zostanie zaprezentowane oratorium Josepha Haydna „Siedem ostatnich słów Chrystusa na Krzyżu”. tekst zaczerpnięty z Ewangelii – słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią. Dzieło wykonano po raz pierwszy w Kadyksie w Wielki Piątek 1787 r. Utwór ten, to jedna z najbardziej uduchowionych i subtelnych kompozycji Haydna – była to muzyczna proklamacja wielkiej wiary w Boga. Koncert odbędzie się w naszym kościele w Niedzielę Palmową o godz. 18.00. W czasie koncertu będzie można wesprzeć dzieła.

16. Sołtys Ustronia Morskiego wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców 16 kwietnia o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury na wspaniałe przedświąteczne popołudnie w trakcie którego odbędzie się Finał Wielkiego Konkursu wielkanocnego. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

18. Zapowiedzi przedślubne 1:
Krzysztof Józef KRAWCZYK, kawaler, zamieszkały w Kukince
i Katarzyna Jadwiga HAŁUSZKA, panna, zamieszkała w Kukince.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.