OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019 r.

„… Jeżeli chcecie zacząć dobrze, to trzeba, by każdy rozpoczynał od zaopatrzenia się w Łaskę Bożą… ” – św. Jan Bosko

1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o tajemnicach fatimskich, czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?: rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Przypominamy, że Msze święte w Rusowie w niedziele i uroczystości
odprawiane będą o godz. 12.15.

4. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 16.30. Zachęcam do
pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii Loretańskiej przy
kapliczkach.

6. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (14 maja) święto św. Macieja, Apostoła, w czwartek (16 maja) święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, w najbliższą środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00.

7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Kancelaria
parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

8. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

9. Zachęcamy chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

10. Dzieci w rocznicę Pierwszej Komunii świętej Mszę świętą rocznicową będą miały 26 maja o godz. 17.00. Natomiast spowiedź święta w piątek, 24 maja, o godz. 15.30. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą rodziców dzieci.

11. Za tydzień w niedzielę będzie możliwość nabycia książki pt. „Znane bajki wierszem”. Książka jest w twardej oprawie z pięknymi kolorowymi ilustracjami, zawiera 15 bajek. Jest Pinokio C. Colodiego, Brzydkie kaczątko, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, itp., a więc bajki Braci Grimm i H.Ch. Andersena. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany do Wilna siostrze Michaeli Rak ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która buduje tam hospicjum dla dzieci, a wybudowała już hospicjum stacjonarne dla dorosłych – pierwsze na Litwie. Koszt zakupu książki to 25 zł, ale można też wesprzeć akcję dobrowolnym datkiem do puszki na ten cel. Będzie możliwość uzyskania imiennej dedykacji w książce od autora, pana Andrzeja Waleńskiego za dobrowolnym wsparciem do puszki.

12. Tydzień temu w naszej parafii gościliśmy siostrę szensztacką, siostrę Celinę z Koszalina, która przybliżyła nam ideę peregrynacji Matki Bożej Pielgrzymującej. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu Matki Bożej w swoich rodzinach zapraszamy do zakrystii.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

16. Zapowiedzi przedślubne 2:
Piotr JANISZEWSKI, kawaler, zamieszkały w Lubinie
i Marta Małgorzata BRYLIŃSKA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Maciej GRALA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Eliza CHODAKOWSKA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.