OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 r.

„… Jeżeli chcecie zacząć dobrze, to trzeba, by każdy rozpoczynał od zaopatrzenia się w Łaskę Bożą …” – św. Jan Bosko

1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią jest możliwość nabycia książki pt. Znane bajki wierszem. Książka jest w twardej oprawie z pięknymi kolorowymi ilustracjami, zawiera 15 bajek. Jest Pinokio C. Colodiego, Brzydkie kaczątko, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, itp., a więc bajki Braci Grimm i H.Ch. Andersena. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przekazany do Wilna siostrze Michaeli Rak ze zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która buduje tam hospicjum dla dzieci, a wybudowała już hospicjum stacjonarne dla dorosłych – pierwsze na Litwie. Koszt zakupu książki to 25 zł, ale można też wesprzeć akcję dobrowolnym datkiem do puszki na ten cel. Będzie możliwość uzyskania imiennej dedykacji w książce od autora, pana Andrzeja Waleńskiego za dobrowolnym wsparciem do puszki.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: zaskakująca odpowiedź na pytanie: ”Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”; o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity i wiele innych ciekawych artykułów.

3. Jutro zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której odprawię ze swoimi współbraćmi, z którymi w 1995 r. przyjąłem święcenia kapłańskie, Mszę świętą z okazji rocznicy święceń.

4. Przypominamy, że Msze święte w Rusowie w niedziele i uroczystości odprawiane będą o godz. 12.15.

5. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę i przy okazji spraw kancelaryjnych i podczas Mszy świętej.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o godz. 16.30. Zachęcam do pielęgnowania tradycji odmawiania lub śpiewania litanii Loretańskiej przy kapliczkach.

7. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek (24 maja) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

8. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

9. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

10. Zachęcamy chłopców i dorosłych do służenia przy ołtarzu, a młodzież do diakonii muzycznej. Informacje w zakrystii.

11. Za tydzień w niedzielę, 26 maja o godz. 17.00, dzieci w rocznicę Pierwszej Komunii świętej będą miały swoją Mszę świętą rocznicową. Spowiedź święta w piątek, 24 maja, o godz. 15.30. Proszę o zainteresowanie się tą sprawą rodziców dzieci.

12. Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu Matki Bożej w swoich rodzinach zapraszamy do zakrystii.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.