OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28 lipca 2019 r.

„… Bez cierpliwości nie możemy stać się świętymi …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Siostry zakonne w czasie powstania warszawskiego ratowały, żywiły, opatrywały… Były sanitariuszkami, łączniczkami i prowadziły powstańcze szpitale; Świat dzisiaj nie tyle szuka autentycznych autorytetów, ile stara się je niszczyć i wiele innych ciekawych artykułów.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (29 lipca) wspomnienie św. Marty; w środę (31 lipca) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera; w czwartek (1 sierpnia) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

3. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.oo i 19.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

4. W czwartek o godz. 16.oo rozpocznie się Jerycho Różańcowe prowadzone przez Róże Różańcowe.

5. Chorych z Najświętszym Sakramentem odwiedzimy w piątek (2 sierpnia) do południa.

6. Spowiedź święta z okazji pierwszego piątku o godz. 17.oo.

7. W sobotę (3 sierpnia) o godz. 18.30 zmiana tajemnic różańcowych.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Tomasza Rodę – dyrektora Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Podzieli się z nami słowem i będzie kwestował na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

9. Spowiedź święta w dni powszednie przed każdą Mszą świętą.

10. Na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo zapraszam dzieci i młodzież.

11. Przypominam, że Msze święte w niedzielę są odprawiane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.oo. W Sianożętach w sobotę godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu Msza święta o godz. 9.00 i 19.00.

12. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy o godz. 18.30.

13. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

14. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

15. Zapraszam na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 1-13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne 26 lipca 2019 godz. 20.00 w Bazylice w Kołobrzegu. Osoby, które nie mogą fizycznie wybrać się na pielgrzymkowy szlak, mogą zapisać się do Złotej Grupy. Każdego dnia w czasie pielgrzymki jeden z kapłanów modli się w intencji uczestników złotej grupy. Można przy tej okazji złożyć ofiarę, którą przeznaczamy dla osób, którym dofinansowujemy pielgrzymowanie. Taka osoba otrzyma wówczas specjalny informator i znaczek pielgrzymkowy.

16. Zbliża się 19. Piesza Pielgrzymka Miłosierdzia z Koszalina do Myśliborza. Tegorocznemu pielgrzymowaniu będą towarzyszyły słowa z Ewangelii według św. Jana: „Trwajcie w miłości mojej”. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w koszalińskiej katedrze 16 sierpnia o godzinie 7. Pielgrzymi dotrą do Myśliborza 24 sierpnia. Tego dnia przeżyją wieczorne czuwanie modlitewne w sanktuarium. Następnego dnia (25.08) będą uczestniczyć we wspólnym świętowaniu urodzin św. Faustyny. Powrót tego dnia w godzinach wieczornych. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora pielgrzymki ks. Grzegorza Szymanowskiego – tel. 500728813; e-mail: grzegorz.szymanowski2@wp.pl .

17. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzę. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Witam serdecznie w naszej parafii drogich gości i wczasowiczów.

19. Zapowiedzi przedślubne 1:
Kamil Patrycjusz BRZEZNY, kawaler, zamieszkały w Krakowie
i Kamila Irena PILIŃSKA, panna, zamieszkała w Krakowie

Bartosz Krzysztof PARCZYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Aleksandra Natalia WOŚ, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Zapowiedzi przedślubne 2:
Adam Antoni LEMIELEWICZ, kawaler, zamieszkały w Poznaniu
i Ewelina KORENIK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Łukasz WÓJCIK, kawaler, zamieszkały w Gwiździe
i Weronika Joanna BRUŚNIAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Kamil MACHMUDOW, kawaler, zamieszkały w Kołobrzegu
i Ewelina Monika OKIŃCZYC, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.