OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2019 r.

„… Rób to co możesz, a Pan Bóg uczyni resztę. On cię nie oszuka, jeśli pracujesz dla Niego …” – św. Jan Bosko

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny. Prowadzą na Mazurach w miejscowości Siemki k/ Kętrzyna Dom dla dziewcząt uzależnionych pod nazwą Wspólnota Razem Łatwiej. Chcą powiedzieć kilka słów swojej pracy, a po Mszach św. zbierać ofiary na to dzieło.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Kto nie z nami, jaką strategię LGBT obnażył abp Jędraszewski; Papież i dziennikarze, żaden papież w historii nie udzielił tak wielu wywiadów co Franciszek i wiele innych ciekawych artykułów.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (20 sierpnia) – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła; w środę (21 sierpnia) – wspomnienie św. Piusa X, Papieża; w czwartek (22 sierpnia) – wspomnienie Najświętszej |Maryi Panny, Królowej w sobotę (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

5. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.oo i 19.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Spowiedź święta zawsze w tygodniu przed każdą Mszą świętą (za wyjątkiem środy wieczór) Przypominamy, że Msze święte w niedzielę są odprawiane o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.oo. W Sianożętach w sobotę godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu Msza święta o godz. 9.00 i 19.00.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy.

8. W czwartek o godz. 18.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

12. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.