OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.

„… Staraj się dobrym słowem i przykładem zbawiać dusze tam, gdzie Pan cię przeznaczy …” – św. Jan Bosko

1. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii wolontariuszy z ruchu osób niepełnosprawnych. Chcą powiedzieć kilka słów o swojej pracy, a po Mszy św. zbierać ofiary na to dzieło.

3. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: o naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi; o łaskach wymodlonych przed jasnogórską ikoną i wiele innych ciekawych artykułów. Jest również „Nasza Arka”.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (26 sierpnia) Uroczystość NMP Częstochowskiej; we wtorek (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki; w środę (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek (29 sierpnia) – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

5. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 9.oo i 19.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Spowiedź święta zawsze w tygodniu przed każdą Mszą świętą (za wyjątkiem środy wieczór). Przypominamy, że Msze święte jeszcze w przyszłą niedzielę (1 września) są odprawiane w porządku letnim, czyli o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 19.00. W Rusowie o godz. 14.oo. W Sianożętach w sobotę godz. 20.15. W Ustroniu Morskim w tygodniu Msza święta o godz. 9.00 i 19.00.

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa w środy o godz. 18.30.

8. W czwartek o godz. 18.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

10. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

11. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

12. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Robert BARUT, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Aleksandra Daria BUGIEL-TA, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.