OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019 r.

„… Pracujcie dzisiaj w ten sposób, byście jutro nie musieli się czerwienić …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany; jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego? i wiele innych ciekawych artykułów.

2. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka na chleb św. Antoniego, dla najuboższych.

3. Serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie Uroczystości Odpustowej w ubiegły piątek. Orkiestrze Morka, Akcji Katolickiej, Różom Różańcowym, Caritasowi, paniom przygotowującym kolację odpustową dla gości.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (16 września) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, w środę (18 września) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, w piątek (20 września) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w sobotę (21 września) święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

5. W czwartek od godz. 16.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

6. Spowiedź święta zawsze w tygodniu przed każdą Mszą świętą (za wyjątkiem środy wieczór).

7. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

10. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

11. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

12. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

13. Zapowiedzi przedślubne 1:
Przemysław Marek TABACZYŃSKI, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Angelika WLEKLAK, panna, zamieszkała w Grzybowie.

Patryk Kazimierz SZRETER, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Anna Maria MAJCHRZAK, panna, zamieszkała w Ustroniu Morskim.

Zapowiedzi przedślubne 2:
Adam Kazimierz PŁACHTA, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Katarzyna ZIELIŃSKA, panna, zamieszkała w Sierpcu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.