OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29 września 2019 r.

„… Kochajcie, oddawajcie hołd, służcie Maryi. Zadbajcie, by była znana, kochana i czczona przez innych …” – św. Jan Bosko

1. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam m.in.: Za dziesięć lat liczba katolików na Czarnym Kontynencie przekroczy liczbę katolików w Europie. Dziś to Kościoły Południa ruszają do Europy, by głosić Ewangelię narodom, które… chrzciły ich przodków i wiele innych ciekawych artykułów.

2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (30 września) wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek (1 października) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w środę (2 października) wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w piątek (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w sobotę (6 października) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Zapraszam na spotkania różańcowe dorosłych, młodzież i dzieci. Różaniec dla dzieci z Rusowa i okolic w środę i sobotę o godz. 16.00 w kościele w Rusowie.

4. W środę (2 października) ma dzień skupienia Apostolat Dobrej Śmierci. O godz. 16.30 zostanie odmówiony różaniec. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się w sali konferencyjnej spotkanie członków Caritas naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszam chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w to dzieło.

5. Siostry Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo (Szarytki) świętują i dziękują za 10-tą rocznicę beatyfikacji S. Marty Wieckiej, do tej pory jedynej polskiej Siostry Miłosierdzia pochodzącej z Pomorza. W związku z tym w środę przyjedzie do nas s. Katarzyna Mierzejewska, szarytka. Na zakończenie Mszy świętej wierni będą mieli okazję uczczenia relikwii i otrzymać obrazki z wizerunkiem i modlitwą za wstawiennictwem błogosławionej.

6. W czwartek o godz. 14.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. O godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. W piątek przed południem odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.

8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta od godz. 15.30 do Mszy świętej. O godzinie 17.00 Msza święta szkolna, na którą zapraszam szczególnie kandydatów do Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej oraz kandydatów z klas pierwszych szkół 0, ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

9. W sobotę (5 października) zmiana tajemnic różańcowych.

10. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

11. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

12. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

13. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

14. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

15. Zachęcamy do pomocy w posługiwaniu w czasie codziennych Mszach, jeżeli ktoś czuje się na siłach w czytaniu Słowa Bożego czy śpiewaniu psalmu. Zawsze wcześniej można umówić się w zakrystii na tę formę posługi.

16. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.