OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 17 listopada 2019 r.

„… Bądź zdolny upokorzyć się w każdym działaniu jeśli ma to służyć zbawieniu dusz …” – św. Jan Bosko

1. Serdecznie dziękuję za upiększenie Uroczystości z okazji odzyskania Niepodległości orkiestrze „Morka”, władzom samorządowym, pocztom sztandarowym, Ochotniczej Straży Pożarnej.

2. Polecam Gościa Niedzielnego. Znajdziemy tam dzisiaj m.in. wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro life; o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich i wiele innych ciekawych artykułów. Przypominam, że koszt Gościa Niedzielnego wzrósł do 6 zł.

3. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, po Mszy świętej zbiórka do puszek na chleb św. Antoniego dla najbiedniejszych. Z tej okazji nasza rodzima orkiestra „Morka” gra na porannych mszach charytatywnie za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Bóg zapłać.

4. Wyczytywanie i modlitwa za zmarłych od soboty włącznie (w dni powszednie o godz. 16.3o). W Rusowie wyczytywanie i modlitwa za zmarłych w niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.15. Za wszelkie ofiary przy tej okazji składane składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek (18 listopada) wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w środę (20 listopada) wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek (21 listopada) Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w piątek (22 listopada) wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy.

6. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego.

7. Dzieci i młodzież zapraszam na Mszę świętą w każdą niedzielę o godz. 17.oo.

8. Strona internetowa naszej parafii, gdzie możemy znaleźć aktualne ogłoszenia oraz intencje mszalne, a także galerie ze zdjęciami: www.krzyzustronie.pl bez polskich znaków.

9. Kancelaria parafialna jest czynna w czwartek po Mszy świętej o godz. 17.oo. W ważnych oraz w losowych sprawach proszę o kontakt telefoniczny.

10. Dziękuję za wszelkie ofiary przez Was składane na tacę, do skarbon i przy okazji spraw kancelaryjnych. Do skarbony przy bocznym wyjściu można wrzucać podziękowania i prośby do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

11. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Są wolne intencje w listopadzie. Pamiętajmy szczególnie teraz o naszych zmarłych.

12. Bardzo dziękuję katechetce pani Katarzynie Marchowieckiej za przygotowanie konkursu na własnoręcznie wykonany różaniec. Możemy je podziwiać przy ołtarzu bocznym.

13. W zakrystii są do nabycia płyty diakonii muzycznej „Tyle dobrego”, którą osobiście prowadzi ksiądz proboszcz. 16 zróżnicowanych utworów religijnych. Może to być doskonały prezent dla bliskich z Ustronia Morskiego. Cena płyty cegiełki – 20 zł. Są również kalendarze ścienne z pięknymi zdjęciami świątyń naszej diecezji. Cena – 10.00 zł.

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy serdeczne życzenia. Witamy i pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości. Życzymy wielu łask Bożych i dobrego czasu w Ustroniu Morskim.

15. Zapowiedzi przedślubne 2:
Filip KALSZTEIN, kawaler, zamieszkały w Ustroniu Morskim
i Małgorzata Anna OCHOCIŃSKA, panna, zamieszkała w Kościerzynie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.